CASE STUDY QUESTION 22-Class X-Maths
CASE STUDY QUESTION 22-Class X-Maths Deepak bought 3 notebooks and 2 pens for Rs. 80. His friend Ram said that price of each notebook could be Rs. 25. Then three notebooks would cost Rs.75, the two pens would cost Rs.5…